FACEBOOK TWITTER
reklam alanı

Minecraft YemekYazar: Samed Yavuz | Bilgi | 06 Eyl 2013 | 0 Yorum

Minecraft Yemek

Merhaba arkadaşlar bu benim ilk yazım ve aklıma ilk gelen,en çok soru sorulan konu hakkında bilgilendirme yapacağım.Evet tek tek başlayalım.

 

Elma(Apple)

Apple2.png

 

Elma yiyeceği genellikle meşe ağaçlarının yapraklırından düşer.Ayrıca köylülerle alışverişte yada zindanlardan çıkan sandıklardada bulabilirsiniz.
Elma açlık barınızda(çubuğunuzda) 2 adet açlık barı doldurur.Yani pek iyi değil ama oyuna ilk başlandığından ideal bir yemektir.

 

 Pişmiş Patates(Baked Potato)

Baked Potato.png

Pişmis patatesi elde etmek için normal bir patetesi fırında pişirmeniz gerek.Pişmiş patates 3 adet açlık barı doldurur  bence yapımına göre gayet iyidir.Patates hasatı yapmak için patates bulmalısınız.Nerden bulacağım diyorsanız villagerların tarlarından veya sandıklardan bulabilirsiniz.

Ekmek(Bread)

 

Bread2.png

Ekmek patates gibi 3 adet açlık barı doldurur.Yapımı gayet basittir,üç adet buğdayı çalışma masasında yan yana koyarak elde edebilirsiniz.Yada köylü sandıklarından,zindan sandıklarından da elde edebilirsiniz.

Havuç(Carrot)

 

Carrot-animated.gif

Havuç 2 adet açlık barı doldurur.Havuç için hasat yapmalısınız,havucu köylü tarlarından yada köylülerle ticaret yaparak elde edebilirsiniz.Yukarıdaki resimde olduğu gibi büyüdüğü zaman hasat yapmalısınız yoksa bitki hali gelir.

Pişmiş Tavuk(Cooked Chicken)

 

Cookedchicken.png

Pişmiş tavuk 3 adet açlık barı doldurur.Elde etmek için herhangi bir tavuğu öldürmelisiniz ve çıkan çiğ eti fırında pişirerek elde edebilirsiniz.Yada köylülerle ticaret yaparak,sandıklardanda elde edebilirsiniz.

Cooked Fish(Pişmiş Balık)

 

Fishcooked.png

Pişmiş balık 2.5 adet açlık barı doldurur.Olta ile sudan balık tutup fırında pişirmeniz gerekmektedir.Diğer yemeklerde olduğu gibide elde edilebilir.

Pişmiş Domuz Eti

 

Grilledpork.png

Pişmiş domuz eti 4 adet açlık barı doldurur.Domuzları öldürüp çıkan eti fırında pişirerek elde edebilirsiniz.

Kurabiye(Cookie)

 

Cookie.png

Kurabiye 1 adet açlık barı doldurur.Ancak bir yapımda 8 adet elde edebilirsinizi,buda 8 adet bara eşittir.Yapımı için gerekli olan malzemeler 2 adet buğday,1 adet kakao çekirdeği çalışma masasına buğday-kakao-buğday yanyana koyarak elde edebilirsiniz.

Pişmiş Et

 

Steak.png

Pişmiş et benim minecraftta en çok yediğim yemeklerdendir.Bir ineği öldürerek çıkan eti fırında pişirip elde edebilirsiniz.4 adet açlık barı doldurur.

Evet arkadaşlar temel olarak yemekler bunlar yardımcı  olduysam ne mutlu bana :)

Sorularınız ve görüşleriniz için;

info@minecraftbrain.com

Yorumlar

Isim - Soyisim
E-posta Adresiniz (yayınlanmayacak)
Web Siteniz (varsa)
Yorumunuz

Popüler Yazılar